Biorąc pod uwagę wymagania związane z uzyskaniem najwyższej możliwej nagrody na automacie progresywnym, nasze szanse na wygranie jakiegokolwiek jackpotu progresywnego wynoszą od 1 do 50 / 60 milionów. A więc szanse są jeszcze mniejsze niż na wygranie nagrody głównej na loterii, gdzie wybieramy 6 z 49 możliwych liczb, mając szansę na wygraną w stosunku 1 do 14 milionów.

Prawdopodobieństwo uzyskania największej wypłaty wynika z wymogu uruchomienia trybu bonusowego. Jednak jeśli nam się to uda i tak czeka nas jeszcze wymóg obejmujący wygranie nagrody głównej.

Strategie w slotach progresywnych

Automaty z jackpotem progresywnym wymagają innego zestawu metod w porównaniu do strategii na slotach tradycyjnych. Dzieje się tak, ponieważ są one nieco inaczej zaprogramowane.

Jeśli więc chcemy w pełni wykorzystywać swoje rozgrywki na slotach, rzućmy okiem na cztery strategie dla automatów progresywnych:

Zakład minimalny

Zawsze pamiętajmy, że nie wszystkie automaty progresywne mają ścisły wymóg stawiania zakładów, aby uzyskać najwyższą nagrodę główną. Nie musimy obstawiać maksymalnego zakładu, aby wygrać fortunę. Jest kilka automatów online, które uprawniają do progresywnego jackpotu przy zakładzie minimalnym.

Dobrym przykładem progresywnego automatu do gier jest Might Cash, gdzie nie istnieje wymóg stawiania zakładów, aby można było zgarnąć jackpot progresywny. Wyzwalacz jackpotu w tym slocie jest taki sam, jak w Tiki Fire, gdzie musimy aktywować tryb bonusowy, mając na bębnach sześć symboli Orb. A jeżeli wypełnimy każde miejsce na bębnach Kulą, wygramy Grand Jackpot.

Limit strat

Progresywne automaty zwykle mają bardzo niski RTP i wysoki współczynnik wariancji. Zarabianie na tych grach bywa trudne i prawdopodobnie wyczerpiemy swój bankroll, bez uzyskania największej nagrody głównej.

Natomiast kierowanie się limitem strat może zapewnić nam rozgrywkę bez presji finansowej. Po prostu, jeśli nasz bankroll osiąga określony limit, przestajemy grać. Inną metodą jest posiadanie ustalonego budżetu na automaty progresywne i inne gry kasynowe, co pozwoli cieszyć się wrażeniami z gry w kasynie online.

Wysokość jackpotu

Powinniśmy się również zaznajomić z kwotą minimalną w jackpocie progresywnym w różnych automatach online. Faktem jest, że większość progresywnych automatów wciąż oferuje sporą minimalną nagrodę główną, która wynosi około 5000 EUR lub więcej. Jednak, jeśli jackpot się zresetuje, nasza okazja na zdobycie wysokiej nagrody będzie stracona.

Warto grać na automatach progresywnych, które oferują jackpot co najmniej dwa razy większy od kwoty minimalnej. Minimalny jackpot progresywnego automatu możemy sprawdzić w opisie gry w kasynie online albo na stronie głównej dostawcy oprogramowania.

RTP i wariancja

Zasadniczo, jeśli chodzi o automaty, wyższy RTP i niższa wariancja zwykle wiążą się z mniejszym ryzykiem i atrakcyjnymi nagrodami. Popularne automaty progresywne mają zwykle najniższy RTP i najwyższe współczynniki wariancji. Istnieją jednak automaty progresywne, które mają lepszy stosunek ryzyka do nagrody.

Dobrym przykładem tego typu automatów jest MegaBars Jackpot King firmy Blueprint. MegaBars Jackpot King ma 95,99% RTP i średnio-wysoki współczynnik wariancji. I chociaż kwota progresywnego jackpotu nie zbliża się do milionów, nadal ma znaczną nagrodę w postaci jackpotu progresywnego o średnim współczynniku ryzyka.

Ogromne i rosnące jackpoty to kluczowa różnica między progresywnymi automatami do gry a tradycyjnymi slotami. Wygranie jackpotu wymaga dużej ilości szczęścia, ponieważ musimy pokonać najtrudniejsze cele w tych grach, takie jak wylądowanie na idealnym miejscu na kole jackpotu albo ustawianie na bębnach symboli bonusowych.

Na szczęście istnieją metody, aby nieznacznie zwiększyć szanse na zdobycie jackpotu progresywnego, takie jak granie w progresywne automaty ze średnim i średnio wysokim współczynnikiem wariancji.

Dobrym pomysłem jest również gra w darmowych kasynach, gdzie możemy poćwiczyć rozgrywkę bez tracenia własnych oszczędności, ponieważ gramy za pieniądze, które otrzymaliśmy od kasyna.